Müşteri Şikayetleri
Yönetimi Taahhütü

Aygaz A.Ş. Müşteri Şikayetleri Yönetimi Taahhüdü, Koç Topluluğu hedef ve ilkeleri doğrultusunda müşterilere verilen önemle on iki prensip altında uygulanmaktadır.

Kapasite: Şirketimiz, müşterilerin şikâyet, soru ve isteklerinin ele alınması için gerekli kaynakları sağlamaktadır. Bu amaçla ihtiyaç duyulan organizasyonu oluşturmuştur. Bu yetkinlik iç ve dış kontrollerle izlenmektedir.

Şeffaflık: Şirketimiz iç ve dış müşterilere şikâyetin nerede ve nasıl değerlendireceğine ilişkin uygulamalarını web sitesi üzerinde açık bir şekilde duyurmaktadır. Ayrıca ürünlerimiz üzerinde müşteri iletişim kanallarını tanımlayan bilgiler yer almaktadır.

Erişilebilirlik: Şikâyet, soru ve istekleriniz için Aygaz İletişim Hattı (444 4 999) ve web sayfamız (www.aygaz.com.tr) üzerinden 7 gün 24 saat bizlere ulaşabilirsiniz.

Duyarlılık: Müşterilerin şikâyet, soru ve isteklerinin değerlendirilmesi amacıyla yapılan çalışmaların yeterliliği müşteri geri bildirimleri ile izlenmektedir. İhtiyaç duyulan beklentiler için ilgili organizasyon tarafından aksiyon planlanır.

Objektiflik/Bilgi Bütünlüğü: Her bir şikâyet titizlikle, adil, objektif ve tarafsız şekilde değerlendirilmekte, şikâyet kapatılıncaya kadar süreç takip edilmektedir.

Ücretler: Şikâyet, soru ve isteklerinizin değerlendirilmesi ve sonuca ulaşılmasında herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Gizlilik: Müşterilerimize ilişkin her türlü kişiler bilgi gizli tutulmakta, şikâyet sahiplerinin onayı olmadan üçüncü taraflarla paylaşılmamaktadır.

Müşteri Odaklı Yaklaşım: Şirket politikası ve yasal gereklilikler çerçevesinde müşterilerimizin şikâyet, soru ve isteklerine uygulanabilir çözümler sunulmaktadır.

Hesap Verilebilirlik: Müşterilerin şikâyet, soru ve istekleri kayıt altına alınmakta ve müşterilerimiz bilgilendirilmektedir.

İyileştirme: Müşterilerimizden gelen geri bildirimler iş süreçlerimizin, ürün ve hizmetlerimizin iyileştirilmesinde ve geliştirilmesinde kullanılmakta, müşteri odaklı yaklaşım gösterilmektedir.

Yetkinlik: Müşterilere doğru ve hızlı bir şekilde hizmet cevap verebilmek amacıyla katılımcı bir ortam yaratılmakta ve iyileştirme alanları için aksiyon alınmaktadır.

Zamanlama: Müşteri şikayetleri, soru ve isteklerine prosedürümüz doğrultusunda mümkün olan en hızlı şekilde sonuçlandırılması sağlanmaktadır.