Denetimden Sorumlu Komite

Kutsan Çelebican
Başkan

Yükseköğrenimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde yapmıştır. 1969 yılında Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanları Kurulu’nda iş hayatına başlamıştır. 1979-1982 yılları arasında Maliye Bakanlığı Hazine Genel Müdür Yardımcılığının yanı sıra Dünya Bankası (IBRD) İcra Direktör Yardımcılığı görevlerini üstlenmiştir.

 

1987 yılında Koç Topluluğu’na katılmış ve Finansman Koordinatörlüğü, Başkan Yardımcılığı, Finansman Grubu Başkanlığı görevlerini yürütmüştür. Koç Topluluğu’ndan 2001 yılı Aralık ayında emekliye ayrılmıştır. Bir süre kendi finansman danışmanlık şirketini yöneten Kutsan Çelebican, 2018 yılında Aygaz Yönetim Kurulu üyesi olmuştur.

 

Dr. Şadan Kaptanoğlu Dikici
Üye

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü’nden mezun olan Şadan Kaptanoğlu, London City College Denizcilik bölümünde eğitim görmüştür. City University Cass Business School’da Denizcilik, Finans ve Ticaret alanında yüksek lisans yapmıştır. Doktorasını Montfort Üniversitesi’nde  tamamlamıştır.

 

2014’e kadar aile şirketi olan H.İ Kaptanoğlu Denizcilik Grubu’nda Genel Müdür olarak görev alan Dr. Şadan Kaptanoğlu, halen Kaptanoğlu Denizcilik Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliğinin yanı sıra IMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyeliği ile Piri Reis Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyeliği görevlerini sürdürmektedir.

 

Deniz Temiz Derneği/TURMEPA Yönetim Kurulu Başkanı olan Dr. Şadan Kaptanoğlu, Intermepa’nın da Başkan Yardımcısıdır. 2017 yılında Baltık ve Uluslararası Denizcilik Konseyi (BIMCO) başkanlığına seçilen Dr. Şadan Kaptanoğlu, bu göreve ulaşan ilk kadın başkandır. Aynı zamanda Lloyd’s Register Gözetim Ltd. Şirketi ile Rina Denizcilik ve Belgelendirme Ltd. Şirketinin Türkiye Komitelerinin Başkanıdır. 2008’de Londra’da SeaTrade Ödülleri kapsamında "En Başarılı Genç Denizci" ödülünün de sahibi olmuştur. 2018 yılında Aygaz Yönetim Kurulu üyesi olmuştur.