Akpa

Akpa Dayanıklı Tüketim LPG ve Akaryakıt Ürünleri Pazarlama, yürüttüğü doğrudan tüpgaz ve su satışının yanı sıra akaryakıt ticareti de yapmaktadır. Sektöründe yaklaşık yarım asırdır hizmet veren Akpa, Türkiye’de kendi alanında en büyük satış ve pazarlama organizasyonlarından biridir.

Anadoluhisarı Tankercilik

Türkiye’nin en büyük LPG lojistik operasyonunu yürüten Aygaz, LPG deniz taşımacılığı faaliyetlerini sermayesinin %100’üne sahip olduğu Anadoluhisarı Tankercilik yönetimindeki Kandilli, Kuzguncuk ve Beylerbeyi adlı üç gemisi ile sürdürmektedir.

ADG Enerji Yatırımları

ADG Enerji Yatırımları, Türkiye içinde ve/veya dışında doğal gaz üretimi, alımı ve satımında bulunmak, doğal gazı herhangi bir halde; yer altında, yer üstünde ya da denizde depolamak, iletmek, taşımak, dağıtmak, hal/form değişimini gerçekleştirmek ve bunun için gerekli tesis, depo, boru hattı, deniz ve kara vasıtaları gibi iletim ve dağıtım faaliyetleri konusunda yatırım yapmak amacıyla kurulmuştur.

Aygaz Doğal Gaz

2004 yılından bu yana doğal gaz piyasasında faaliyet gösteren Aygaz Doğal Gaz, sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) satışı ve iletiminin yanı sıra, yurtiçi piyasasından temin ettiği doğal gazın boru hattı üzerinden serbest tüketici statüsündeki kullanıcılara satışını gerçekleştirmektedir. Şirket, faaliyetlerini “doğal gaz piyasasının çok yönlü oyuncusu olmak” vizyonuyla sürdürmektedir.

Opet Aygaz Gayrimenkul

Opet Aygaz Gayrimenkul, Aygaz ve Opet Petrolcülük tarafından %50 oranında eşit ortaklıkla 2013 yılında kurulmuştur. Şirketin faaliyet alanı, ülkenin çeşitli bölgelerinde akaryakıt ve otogaz satış istasyonu olarak işletilmek üzere gayrimenkuller satın almaktır. Şirket, bu gayrimenkulleri kendisi işletebildiği gibi kiraya da verebilmektedir.

Entek

Elektrik üretimi konusunda faaliyet gösteren Entek Elektrik Üretimi A.Ş. (“Entek”), Kahramanmaraş, Karaman, Samsun ve Mersin’de yer alan 265 MW’lık sekiz adet hidroelektrik santrali (HES) ve Kocaeli’nde bulunan 97 MW’lık doğal gaz çevrim santrali ile toplamda 362 MW kurulu güce sahiptir.

Enerji Yatırımları

2005 yılında kurulan Enerji Yatırımları, Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşu Tüpraş’ın %51 oranındaki hisselerini elinde tutmaktadır. Aygaz, Enerji Yatırımları sermayesinin %20’sine sahiptir. Türkiye’nin rafinaj sektöründeki tek üreticisi olan Tüpraş; rafinaj, dağıtım, petrol ürünlerinin deniz taşımacılığı alanlarında faaliyet göstermektedir.