Ar-Ge

Aygaz, Araştırma ve Geliştirme çalışmalarını müşterilerine yenilikçi çözümler sunmak ve süreçlerinde son teknolojileri kullanmak üzerine yoğunlaştırmıştır. Yeni ürün geliştirme, makina-proses geliştirme ve alternatif yakıtlar olmak üzere üç ana başlıkta sürdürdüğü Ar-Ge çalışmaları ile Aygaz, sahip olduğu ulusal ve uluslararası patentler ile Ar-Ge alanında da sektöre öncülük etmekte, üniversite ve araştırma kurumları ile TÜBİTAK destekli projeler yürütmektedir.

Ulusal ve uluslararası 32 patentle Ar-Ge alanında sektöre öncülük eden Aygaz Türkiye’de LPG dağıtım şirketleri arasında da bir ilk olma özelliğine sahip olan Aygaz Ar-Ge Merkezi’ni kurmuştur.

Ar-Ge Merkezi’nde; LPG ile çalışan yeni ürünlerin geliştirilmesi, LPG ürün kalitesinin arttırılması, akıllı ürünler ile dijitalleşmenin sağlanması, otomasyon sistemleri ile verimliliğin arttırılması, alternatif ve temiz enerji kaynaklarının araştırılması ile tüketicilerin yanı sıra ülke ekonomisine ve çevreye olan katkının artırılması hedeflenektedir.